Facility management

Facility management to kompleksowa usługa, która polega na nadzorowaniu i koordynowaniu inwestycjami. Ma ona bardzo szeroki zakres i obejmuje ludzi, całe procesy i technologie. Facility management ma na celu takie działanie, by podnieść standardy i podwyższyć rynkową wartość budynku, a także jednocześnie obniżyć koszty eksploatacyjne. Inwestorzy korzystając z takich usług mają ogromne wsparcie na wielu płaszczyznach.

Facility management – zakres usług

Usługa ta obejmuje staranny nadzór nad instalacjami i urządzeniami, które zostały wykorzystane w budynkach. Jest to więc techniczna obsługa, która zapewnia profesjonalny serwis, prace konserwacyjne, regularne przeglądy, jak również kontrolowanie parametrów. Dzięki temu właściciel budynku ma pewność, że wszystkie systemy działają prawidłowo, a wszelkie, nawet najdrobniejsze awarie są usuwane na bieżąco. Dlatego też facility management przyczynia się do ograniczenia kosztów napraw instalacji lub wymiany urządzeń. Co więcej stała kontrola instalacji i systemów technicznych to krok w stronę oszczędności w zakresie kosztów eksploatacyjnych. W ramach facility management można otrzymać fachowe usługi dla systemów grzewczych, wentylacyjnych, sanitarnych, klimatyzacyjnych oraz elektrycznych. Ale to nie wszystko, bo facility management może też obejmować systemy teleinformatyczne, przeciwpożarowe i systemy dotyczące ochrony budynków, śledząc na bieżąco stan urządzeń i systemów.

Kiedy skorzystać z usług firm oferujących facility management?

Każdy inwestor, który dba o wysoką jakość swoich obiektów powinien korzystać z pomocy specjalistów w zakresie facility management. Najlepiej współpracę rozpocząć już w czasie pierwszych etapów powstawania inwestycji, ale można też skorzystać z takich usług w każdym innym momencie. Niewątpliwie dla każdej inwestycji korzystne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i korzystanie z pomocy fachowego doradztwa i wsparcia specjalistów z obszaru facility management.