Pożyczki

Wzięcie kredytu nie jest łatwe, ponieważ wiąże się ze sprawdzeniem wielu ofert. Niestety nie wszystkie będą nam odpowiadały, a czasem to bank może nie zgodzić się na przyznanie nam kredytu. Wcześniej banki dawały kredyty frankowe, które były znacznie tańsze, ale niestety ze względu na zmiany kursów takie kredyty nie zawsze są dla nas korzystne.

O co warto zapytać biorąc kredyt?

Osoby, które potrzebują pieniędzy na różne cele często nie pytają z czym wiąże się kredyt. Niestety dają się nabrać na pułapki banków i parabanków, przez co spłata kredytu jest znacznie trudniejsza niż im się wydaje. Należy zapytać o oprocentowanie kredytu oraz doczytać, czy w umowie kredytowej nie są uwzględnione zmiany oprocentowania. Może się bowiem okazać, że nisko oprocentowany kredyt zacznie być droższy ze względu np. na inflację. W zawarciu umowy kredytowej może pomóc nam prawnik Gdynia. Prawnik na pewno doradzi jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze i najtańsze.

Nie bójmy się pytać

Podczas podpisywania umowy kredytowej powinniśmy mieć czas na przeczytanie wszystkich punktów. Musimy również zapytać o koszty, które nas niepokoją. Banki często namawiają klientów na różne dodatkowe usługi w ramach kredytu, takie jak ubezpieczenie kredytu. Niejednokrotnie taki zabieg może pomóc nam oszczędzić na mniejszym oprocentowaniu, jednak w większości przypadków jest to procedura, który podraża nasz kredyt. Nie należy dać się nabrać na niskie oprocentowanie przy braniu kredytu w innej walucie. Kredyty frankowe były co prawda o wiele tańsze, ale wystarczyła zmiana kursu waluty, by stały się pułapką dla klientów banków. Powinno zaniepokoić nas, kiedy bank nie pozwala nam zabrać ze sobą umowy kredytowej. Mamy pełne prawo skonsultować ją z prawnikiem, np. pomoże nam prawnik Gdynia. Przy podpisywaniu czytajmy wszystko uważnie. Poprośmy też o jasny harmonogram spłat. Unikajmy też parabanków, które często zmieniają regulamin spłat kredytu, a przy tym mają bardzo wysokie oprocentowanie.